‘AMAN DİKKAT’

Memleket son derece gergin, herkes patlamaya hazır; lütfen uyanık ve itidalli olalım arkadaşlar. 

Birlik olmaya son derece ihtiyaç duyduğumuz ve de çok şükür olduğumuz şu kara günlerde, şer odaklarının tefrikalarına kesinlikle gelmemek lazım. 

Benim kanaatim; Şu an deprem bölgesi provokatör ajan kaynıyor. Siyasileri demiyorum ha.. onlar ayrı bir muamma! Yoksa her ne kadar kendisinden haz etmesem de, Türkiye’nin en büyük kentinin belediye başkanının şu ortamda orada olmasından daha doğal bir şey olamaz ve her ne faydası olduysa Allah ondan da razı olsun. Koyunla keçiyi ayırmak lazım; gün kavga günü değil. Onu İngiliz uşaklığıyla suçlayıp kovmaya çalışanın da katışıksız bir Pensilvanya uşağı olduğu hususunda da tereddüt etmeyeceğimi bilen bilir. Ben sivil görünümlü ve halkın arasındaki dış odaklı ajanlardan bahsediyorum.

Mesele şu; Suriyeliler yağma yapmış!!! Iraklılar talan etmiş!!!Afganlar ateş etmiş!!! Bence acı üzerine nefret, nefret üzerine kaos ve iç savaş planlıyorlar. 
Kötü kötüdür.. kötünün Türk’ü, Arab’ı, Kürd’ü olmaz. Onun için bu ve benzeri olumsuzlukları tahrik edici şekilde sınıflamamak son derece önemli. Ben de hoşnut değilim ama sonuçta mülteciler her yerde var. Sen sosyal medyada sabahtan akşama kadar Suriyeli yağmacıları gösterirsen, zaten yaralı olan halk Allah muhafaza buralarda da intikam almaya kalkar; sonra bu işlerin altından kalkamayız!

Bir de; Ahbap çok yapmış Afad az bozmuş.. Sakallılar kaçmış.. sanatçılar koşmuş.. asker yokmuş.. polis gitmiş.. devlet bitmiş ayağı var ya.. o da aynı hikaye, maalesef o da aynı terane!

Dedik ya; kim ne yapmışsa Allah razı olsun. Dostu Ahbap’ı yok bu işin, kimin gücü neye yetiyorsa hep birlikte elele inşallah..

Bu dolduruşlara gelip de Devletimizi de lütfen karalamayalım! Eksik aksak olmuş olabilir.. yer yer yönetimsel zaafiyetler de illaki vardır lakin felaketin alanı ve boyutu aklımızın almayacağı büyüklükte. Senin Devlet kademelerini de robotlar değil ferdler oluşturuyor ve bölgeye acil yardım etmesi beklenen yakındaki her resmi kuvvet de bu felaketten büyük darbe aldı. Adamın evi yıkıldı, kendisi, ailesi yitti,resmî binalar hasar gördü, makina ve teçhizatlar zayi oldu, iletişim durdu, ulaşım kilitlendi değil mi! Bunları da göz önünde bulundurmak lazım.

Amerikan uçak gemisi geliyormuş, Yunan savaş gemileri hareketlenmiş, biz o tür dış tehditlere odaklanalım.. 
Yoksa Devletimiz güçlüdür; en fazla bir ay sonra herkes işine gücüne, normal hayatına dönecek, bölgede yaraları yine Devlet saracak.
Allah zevâl vermesin. Amin

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.