Esra Hankulu'nun davasında 10 yıl hapis cezası

Ankaralı Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili başlatılan davada yargılanan Ümitcan Uygun'un cezası belli oldu. Sanık hakkındaki kararda takdir indirimi uygulanmadı.

Esra Hankulu'nun davasında 10 yıl hapis cezası

Ankara'da evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Aleyna Çakır'la tüm Türkiye'nin tanıdığı Ümitcan Uygun, aylar sonra Mamak ilçesinde ölü bulunan Esra Hankulu davasında 'kasten öldürme' suçundan tutuklanmıştı.

Uygun hakkında sunulan mütalaada, 'kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet talep edilmişti.

Ek mütalaada ise Uygun'un cinayeti soğukkanlı bir şekilde işlediği, delilleri kararttığı belirtilerek geçmişi de göz önünde bulundurularak verilecek cezada takdir indirimi uygulanmaması istenmişti.

Dava karara bağlandı

Kafa travması sonrası meydana gelen iç kanama sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Esra'nın ölümüyle ilgili davada bugün karar çıktı.

'Ben öldürmedim' dedi, indirimsiz 10 yıl ceza aldı

Ankara 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanık Ümitcan Uygun ile taraf avukatları hazır bulundu. Mahkemede son savunmasını yapan Uygun, "Doğru bir tanedir ve er ya da geç ortaya çıkacaktır. Ben kimseyi öldürmedim, beraatımı talep ediyorum." dedi.

DHA'nın haberine göre; avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Uygun'a 'neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçundan 10 yıl hapis cezası verdi. Kararda takdir indirimi uygulanmadı. Hükümle beraber sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 13:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER