Kabil’de gerçekleşen 3’üncü patlamanın kontrollü olduğu açıklandı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de meydana gelen çifte bombalı saldırının ardından rapor edilen 3’üncü patlamanın ABD tarafından kontrollü şekilde imha edilen mühimmatlar olduğu aktarıldı.

Kabil’de gerçekleşen 3’üncü patlamanın kontrollü olduğu açıklandı

Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele geçirmesinin ardından başkent Kabil’de düzenlenen bombalı saldırılarda 60 kişi hayatını kaybetmiş, 140 kişi de yaralanmıştı. Patlamalar tahliye operasyonlarının devam ettiği Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nın Abbey Kapısı’nda ve kapıya yakın bir mesafede bulanan Baron Hotel yakınlarında yaşanmıştı. Çifte saldırının ardından Kabil’de 3’üncü bir patlama sesi duyulduğu rapor edilmişti. Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid yaptığı açıklamada, geç saatlerde ABD ordusunun kontrollü şekilde mühimmat imha ettiğini ve bu sırada Kabil’de büyük bir patlama sesi duyulduğunu aktardı.

Saldırıları DEAŞ üstlendi

Kabil’de düzenlenen bombalı saldırı sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

ABD saldırıların devam etmesini bekliyor

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, saldırılarda 12 ABD askerinin hayatını kaybettiği, 15’inin de yaralandığı aktarılmıştı. Hayatını kaybedenlerin 11’inin deniz piyadesi olduğunu 1’nin ise donanma doktoru olduğu belirtilmişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER