İngiltere merkezli Time Out dergisi dünyanın en iyi şehirleri seçti!

İngiltere merkezli Time Out dergisi, 2021 yılında dünyanın en iyi 37 şehri listesini hazırladı. Birinciliği ABD'den San Francisco'nun aldığı listede, İstanbul 36. sırada yer aldı.

İngiltere merkezli Time Out dergisi dünyanın en iyi şehirleri seçti!

Şehirlerin çeşitli özelliklerinin değerlendirildiği bir çalışmaya imza atıldı. Listede Türkiye'den İstanbul sıralamaya girdi.

İngiltere merkezli seyahat, eğlence, yeme-içme ve sanat dergisi Time Out, 2021 yılında dünyanın en iyi 37 şehri listesini hazırladı.

Anket, dünyanın dört bir yanından editörler ve yaklaşık 27 bin kent sakinin katılımıyla oluşturuldu. Her şehrin gece hayatı, restoranları ve kültürel özellikleri ile şehrin topluluk ruhu, araştırmada göz önünde bulunduruldu.

San Francisco ilk sırada, İstanbul 36'ncı sırada yer aldı

Listede ABD'nin San Francisco şehri ilk sırada yer alırken, sıralamada İstanbul 36'ncı sırada yer aldı.

Şehirlerin çevresel girişimlerinin yanı sıra aktivizme bağlılıklarının da incelendiği dergide, San Francisco'daki "ilericiliğin, kabulün ve sürdürülebilirliğin rakipsiz kombinasyonunun" kenti en üst sıraya yerleştirdiği ifade edildi.

En yüksek aşılama oranı etkili oldu

Dergi, topluluk ruhu, koronavirüs salgınına verdiği yanıt ve ABD'deki en yüksek aşılama oranlarından birine sahip olması nedeniyle San Francisco şehrini başarılı buldu.

Şehirlerin sıralaması

Birinciliği ABD'den San Francisco'nun aldığı listede, şehirlere en üstten alta doğru şu şekilde yer verildi:

"Amsterdam 2., Manchester 3., Kopenhag 4., New York 5., Montreal 6., Prag 7., Tel Aviv 8., Porto 9., Tokyo 10., Los Angeles 11., Şikago 12., Londra 13., Barcelona 14., Melbourne 15., Sidney 16., Şanghay 17., Madrid 18., Meksiko 19., Hong Kong 20., Lizbon 21., Boston 22., Milano 23., Singapur 24., Miami 25., Dubai 26., Pekin 27., Paris 28., Budapeşte 29, Abu Dabi 30., Sao Paulo 31., Johannesburg 32., Roma 33., Moskova 34., Buenos Aires 35., İstanbul 36., Bangkok 37."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER