İstanbul Valiliğinden açıklama

Özel araçların trafiğe çıkması saat 13:00'e kadar yasak

İstanbul Valiliğinden açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, otogarlarda şehirler arası otobüslerin çıkış kısıtlamasının 13.00'e kadar uzatıldığını açıkladı.

İstanbul'da artan kar yağışı çeşitli kısıtlamalara sebep oldu.

Son olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olumsuz hava şartları sebebiyle gerçekleşen ve sürücüleri ilgilendiren kısıtlama hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı.

ÖZEL ARAÇLAR TRAFİĞE ÇIKAMAYACAK

Vali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Saygıdeğer İstanbullular, Alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir. Bu nedenle; Bugün saat 13.00’e kadar; toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir." ifadelerini kullandı.

OTOBÜSLERE KISITLAMA UZATILDI

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İlimizde Esenler, Harem ve cep otogarlarındaki tüm şehirler arası otobüslerin çıkış kısıtlaması bugün (SALI) saat 13.00’e kadar uzatılmıştır." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL HAVALİMANI'NDA İNİŞ KALKIŞLARIN İPTALİ UZATILDI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, İstanbul Havalimanı'ndaki duruma ilişkin açıklamada bulundu. Keskin'in açıklamasına göre İstanbul Havalimanı'nda kar yağışının etkisini devam ettirdiği ve kapalılık durumunun 25 Ocak saat 13:00'a kadar uzatıldığını duyurdu. Keskin açıklamasında, "Olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürmesi nedeniyle İstanbul Havalimanı pistlerine uçak iniş kalkışı yapılmayacak olup, kapalılık durumu 25 Ocak saat 13:00'a kadar uzatılmıştır" ifadelerine yer verdi. İstanbul Havalimanı için dün yapılan açıklamada uçuşların 25 Ocak saat 04:00'a kadar durdurulduğu açıklanmıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER