Ali Erbaş: Müslümanların arasına fitne tohumu ekmeye çalışanlar var

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam coğrafyasını Kerbela çölüne dönüştürmeye çalışanlar olduğunu belirterek, " Müslümanların arasına tefrika sokmaya, fitne tohumu ekmeye çalışanlar var” dedi.

Ali Erbaş: Müslümanların arasına fitne tohumu ekmeye çalışanlar var

Dinayet İşleri Başkanlığı, muharrem ayının başlaması nedeniyle Hacı Bayram Veli Camii'nde 'Muharremiye ve Kerbela Şehitlerini Anma Programıdüzenledi.

Programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hz. Muhammed ve sahabeleri ile Kerbela şehitlerine dua etti.

Erbaş, peygamberler tarihinin pek çok önemli hadisesine sahne olan muharrem ayının Hz. Muhammed ve ashabının hicretini, aşureyi ve Kerbela'yı hatırlattığını söyledi.

‘MUHARREM AYINDA SAVAŞ YASAK’

Allah'ın muharrem ayında savaşı yasakladığını ve Kerbela çölünde Hz. Hüseyin ile çoğu Ehl-i Beyt mensubu 70'ten fazla kişinin şehit edildiğini hatırlatan Erbaş, "Bu elim olay, sevgili Peygamberimizi ve onun Ehl-i Beyt’ini seven bütün müminleri derinden yaralamış, bütün Müslümanları tarifi imkansız acılara gark etmiştir. Ancak, zulme ve zalimlere karşı destansı direnişi, ihanet ve sadakatsizlik karşısındaki sarsılmaz duruşuyla Hz. Hüseyin efendimiz, müminlerin zihin ve gönül dünyalarında taht kurmuştur. Bu taht, 14 asırdır yerinde durmakta ve sarsılmadan devam etmektedir. Ona ve yakınlarına bu zulmü reva görenler ise vicdanlarda hep mahkum edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER