Artık Instagram Takipçilerinize Not Bırakabileceksiniz

Instagram, takipçileriniz için not bırakmanızı sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Artık Instagram Takipçilerinize Not Bırakabileceksiniz

Instagram, bu ay bir dizi yeni özelliği test etmek için yoğun bir şekilde çalışmalara başladı. Yalnızca son birkaç hafta içinde, resim paylaşım platformu YouTube Music’i Hikayeler’de paylaşma özelliğini tanıttı ve içerik oluşturucular için yeni bir para kazanma aracı, bir yeniden yayınlama özelliği ve Mağaza sekmesi olmayan güncellenmiş bir kullanıcı arayüzünü test etti.

Ayrıca platform, sohbetlerdeki sakıncalı fotoğrafları otomatik olarak kapatacak bir ‘Çıplaklık Koruması‘ özelliği üzerinde çalışmalara da başladı. Bu özelliklerden bazıları henüz kullanıcılara ulaşmamış olsa da Instagram, DM’lere not eklemenizi sağlayan yeni bir özelliği daha test etmeye başladı. Özellik, bir süre sonra herkes için kullanıma sunulacak.

Instagram kısa süre önce bu özelliği bazı kullanıcılara sunmaya başladı ve uygulamanın 254.0.0.19.109 sürümünü çalıştıran bazı cihazlarımızda zaten mevcut. Ekli ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi özellik, sohbet sayfasındaki arama çubuğunun altında yeni bir bölüm olarak platforma eklenecek. Yeni bir not eklemenize izin veren bir buton olacak ve ardından takip ettiğiniz kullanıcıların notlarınızı görüntüleyebilecek.

Notunuz‘ sekmesine dokunmak, takipçileriniz için yeni bir not eklemenizi sağlayan yeni bir sayfa açacak. Bu sayfanın üst kısmındaki bir açıklama, bir not eklediğinizde takipçilerinizin bilgilendirilmeyeceğini belirtecek ancak notunuzu 24 saat boyunca görebilecek ve bir mesajla cevap verebilecek. Sayfada ayrıca, notlarınızı “Takip ettiğiniz takipçiler” veya “Yakın arkadaşlar” ile paylaşmanıza olanak tanıyan bir Paylaş bölümü de bulunacak. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER