MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan salgınla mücadele mesajı

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar sosyal medya hesaplarından Sakarya Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım'ın salgınla mücadele adına Sakarya halkına hitaben yayınladığı mesajını paylaştı.

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan salgınla mücadele mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı Vali Sayın Çetin Oktay Kaldırım'ın mesajı: 

"Kıymetli Sakaryalı Vatandaşlarımız;

Salgınla mücadelemiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Virüs maalesef kapalı ortamlarda çok hızlı bulaşıyor. Salgını hayatımızından çıkarmak için tüm kural ve tedbirlere titizlikle uymalıyız. Bu amaçla Sakarya ilimizde salgının en hızlı yayılma nedeni olan ev ziyaretleri, hangi nedenle olursa olsun evlerde ve kapalı mekanlarda buluşmaları sonlandırmalıyız, taziye, mevlid vb. buluşmaları yapmamalıyız. Taziyeye gitmeden, mevlid yapmadan yapacağımız dualarla da görevimizi ifa edebiliriz. Hastalık bulaştırmanın, ciddi bir dini sorumluluk ve kul hakkına girmek olduğunun da idrakine vararak, Peygamber Efendimizin salgın dönemlerinde evlerinizde kalın tavsiyesine uyarak ev ziyaretleri yapmayalım, misafir kabul etmeyelim, bu tür buluşmaların ve özellikle cenazeler sonrası taziye, mevlid gibi biraraya gelmelerin yasak olduğunu unutmayalım. Özellikle önümüzdeki 15 gün salgının etkisinin azaltılması için çok önemli. Sakarya olarak bir seferberlik halinde kurallara tam uyalım, hep birlikte el ele vererek en kısa zamanda kırmızıdan maviye dönelim inşallah. Başarmak elimizde."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER