Almanya’da ki Yoksul İnsan Sayısı Açıklandı

Parittischer Wohlfahrtsverband adlı insani yardım kurumunun verilerine göre, Almanya’da 13,4 milyon kişi yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Almanya’da ki Yoksul İnsan Sayısı Açıklandı

Son dönemlerde yoksulluk oranının giderek arttığı Almanya’da yapılan araştırmaya göre yoksulluk oranı salgın ile birlikte rekor seviyeye ulaştı. "Pandemide Yoksulluk" başlıklı rapora göre, Almanya’da nüfusun yüzde 16,1’i yani 13,4 milyon kişi yoksul olarak kabul ediliyor. Açıklamaya göre, yoksulluk sınırının altında yaşayan 3 çocuk ve üzeri aileler ise yüzde 30,9 olarak belirlendi.

Parittischer Wohlfahrtsverband Genel Müdürü Ulrich Schneider, "Bu yeni ve üzücü bir rekor. Mevcut veriler, son birkaç yılın resmiyle örtüşüyor. 2020’de de kırılmamış gibi görünen sabit bir eğilim fark edilebilir. 2006’da bu oran yüzde 14,0 olarak kaydedilmişti” ifadelerini kullandı.

Bu rakam işsizlerde yüzde 52’ye kadar yükselirken, tek başına yaşayanların yüzde 40,5’inin yoksulluk sınırının altında yaşadıkları belirtildi. Ülkede, göçmenlerin yüzde 27,9’u ve Alman vatandaşı olmayanların 35,8’i ise yoksul olarak kabul ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 17:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER