Tüm dünya bu evin içini konuşmuştu!

Rusya'da yaşayan tarihçi ve mezar bilimcisi Anatoly Moskvin, yaşları 3 ila 12 arasında değişen kız çocuklarının cansız bedenlerini mumyalayarak evinde tutmasının ardından 2011'de tutuklandı. Olayın ardından akıl hastanesine yatırılan Moskvin'in geçtiğimiz günlerde evlenmek için hastaneden ayrılma talebi, yetkililer tarafından kabul görmedi.

Tüm dünya bu evin içini konuşmuştu!

Rusya'nın Nizhny Novgorod kentinde ikamet eden 55 yaşındaki Anatoly Moskvin isimli tarihçinin evine 2011 yılında gerçekleştirilen baskında, mumyalanmış halde çok sayıda çocuk cesedi bulunmuştu. Moskvin'in mezardan çıkardığı çocuk cesetlerini evine taşıdığı tespit edildi

EVİN HER YERİNDE OTURUYORLARDI

Polisler, tarihçinin evine girdiklerinde gözlerine inanamadı. Çünkü kitaplarla dolu raflar da dahil olmak üzere çok sayıda çocuğun cansız bedeni, evin her tarafındaydı. Çocukların cansız bedenleri, yatak ve masalarda oturur halde bulundu.

AKIL HASTANESİNE KAPATILDI

Tarihçi Moskvin, olayın ardından tutuklanarak önce hapishaneye ardından akıl hastanesine gönderildi. O dönem dünyaya genelinde geniş yankı uyandıran bu olay, gazetelerin manşetlerinde kendisine yer buldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER