MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK FIRSATI

Bugün 15 Temmuz!

Darbeci zihniyetlere milletimiz tarafından unutamayacakları bir ders verildiği gün!

Kutlu olsun! 

Kutluyoruz çünkü millet tarafından ortaya koyulan bu kahramanlık günü “Milli Birlik ve Demokrasi Günü” olarak ilan edildi ve artık bir bayram havasında geçiyor.

Bu günü demokrasimiz ve milli birliğimizin güçlenmesi açısından bir fırsat olarak görüyorum. Ancak bu konuda eksiği olanlarımız var. Bu sebeple bazı tespitler yaparak birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmak istiyorum.

Konuyu dolandırmadan direk örnek vererek ilereleyeceğim.

29 Ekim'de Cumhuriyetin ilanını kutlama yapmakta tereddüt eden bazı kişiler, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde milli iradenin üstün gelmesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden paylaşımlar yapıyorlar.

Aynı şekilde 29 Ekim’i canı gönülden kutlayanların arasında 15 Temmuz’a sahip çıkmakta zorlananlar olduğunu gözlemliyorum.

Kanımca burada bir çelişki var.

Bildiğimiz gibi 29 Ekim’de milletin kendisini idare edecekleri seçme yetkisi tescillenmiştir.

15 Temmuz’da ise seçimle gelenin ancak seçimle gidebileceği bizzat millet tarafından kurşunların önüne atılarak cümle iç ve dış mihraklara gösterilmiştir.

Bu ikisinden biri olmasaydı ne olurdu acaba?

29 Ekim'de egemenlik milletin kendisine teslim edilmeseydi, 15 Temmuz'da millet kendi iradesinin öneminin ve kuvvetinin farkında olmayabilirdi. 

Yıllardır darbelerle, muhtıralarla, siyasi ve ekonomik krizlerle iradesi kontrol altında tutulmak istenen milletimiz 15 Temmuz’da bu direnişi göstermeseydi; 29 Ekim’le birlikte yönetim sistemi haline gelen “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ifadesi hep eksik kalacaktı.

Bu bağlantıyı kurduğumuz, bu iki tarihin bir birinden bağımsız olmadığını kavradığımız gün demokrasimiz daha da güçlenecek, ülkemiz en güçlü silahlardan daha mukavemetli bir milli savunmaya kavuşmuş olacaktır.

Gelin bir takım siyasiler ne söylerse söylesin kulak asmayalım. Bu fırsatı kaçırmayalım! Cumhuriyetimize, demokrasimize ve milli birliğimize hep birlikte sahip çıkalım.

Meydanı, dini ve milli değerlerimizi istismar ederek irademizi ipotek altına almak isteyenlere bırakmayalım.

15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Allah devletimize zeval vermesin!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.