MHP Sakarya İl Başkanı Akar: “Milli irademize kast eden bir anlayışı dile getiren ve destekçisi olan gafilleri şiddetle kınıyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Emekli 103 amiralin, son dönemde gündemde olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili yayınladığı muhtıra hakkında basın açıklaması yayınladı.

MHP Sakarya İl Başkanı Akar: “Milli irademize kast eden bir anlayışı dile getiren ve destekçisi olan gafilleri şiddetle kınıyorum”

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli 103 amirallere tepki gösterdi.

Akar, yayınladığı basın açıklamasında; “Türk Milliyetçiliği fikri demokrasi sayesinde gelişen ve kutlu yürüyüşünü gelecek nesillere ancak demokratik teamüller çerçevesinde taşıyacağına inanan dava erlerinin omuzlarında yükselmiş, Türk milliyetinin özünü temsil eden hareketin temelidir.

Bu anlamda varlığını aziz milletimizin iradesinin üzerinde gören mahfiller, demokratik süreçler içerisinde makul görülemeyeceği gibi milli hassasiyete sahip hiçbir yapı tarafından da karşılık bulamayacak, müflis bir tercih olarak akamete uğrayacaktır.

Türk milleti sahip olduğu iradenin üzerinde, kendisini tahakküm altına sokacak vesayet düşkünü yapılara boyun eğmeyeceğini, milli haysiyetini muhafazadan geri durmayacağını ilan etmiştir.

Milletimizin bu iradesinden aldığı güçle milli duruşu hakkıyla sergileyen yönetim anlayışı görevinin başında olmasına rağmen vesayetçi üst bakışla demokrasimize ve milli irademize kast eden bir anlayışı dile getiren ve destekçisi olan gafilleri şiddetle kınıyor, Türk Yargısının Türk milletinin hukukunu ve Anayasal düzenini koruyacağına inanıyorum.” İfadelerinde bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER