Avrupa Ümitler ve Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda Milli Takımımızdan madalya yağmuru

Avrupa Ümitler ve Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda milli takımımız, organizasyonu 23 madalya ile kapatarak, büyük bir başarı elde etti.

Avrupa Ümitler ve Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda Milli Takımımızdan madalya yağmuru

Türkiye Tekvando Milli Takımı'ndan sevindirici haberler geldi.

Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen şampiyonanın son günündeki ümitler ve yıldızlar kategorilerinde Türkiye, 2 altın, 1 gümüş, 5 bronz madalya kazandı.

2 TANE ALTIN MADALYA

Ümitler kategorisinde erkekler 68 kiloda Aslan Demir ile +87 kiloda Hüseyin Berat Demircioğlu altın madalya, +87 kilo Oğuz Tokgöz bronz madalya, kadınlar 62 kiloda Zehra Kaygısız bronz madalya elde etti.

Yıldızlar kategorisinde erkekler 57 kiloda Alper Tuncay gümüş, 45 kiloda Yusuf Badem ve 53 kiloda Ahmet Boğaçhan Ceylan ile kızlar 41 kiloda Melisa Yıldız, kürsünün üçüncü basamağında yer aldı.

ÜMİTLERDE 13 MADALYA GELDİ

Ümitler kategorisinde toplamda 5 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya kazanan Türkiye, takım halinde Avrupa şampiyonluğunu elde etti.

Erkek takım sıralamasında da ilk sırada yer almayı başaran ay-yıldızlı tekvandocular, kadın takım sıralamasında ise üçüncü oldu.

Yıldızlar kategorisinde, toplamda 1 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya elde den milliler, genel klasmanda üçüncü sırada yer almayı başardı.

Böylece organizasyonda toplam 23 madalya kazanıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER