Adana'da eşyalı ev kiralayıp evin içindeki her şeyi sattı

Şahıs eşyalı olarak 2 bin 400 liraya kiraladığı evden bütün eşyaları mobilyacıya satıp, ortadan kaybolurken, sitenin yöneticisi, "Çok şükür kapı ve dolapları kurtardık." dedi.

Adana'da eşyalı ev kiralayıp evin içindeki her şeyi sattı

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesine bağlı Çarkıpare Mahallesi’ndeki bir sitenin 16. katında, 27 gün önce M.T. (33), kendisini esnaf olarak tanıtan Hüseyin Can T.’ye (32) eşyalı olarak, 2 bin 400 liraya evini kiraladı.

Hüseyin Can T., evi kiraladıktan sonra iddiaya göre önce evdeki bütün koltuk, yatak, beyaz eşyalar, ankastre set, kombi, doğalgaz petekleri, masa, gardırop ve klima gibi bütün eşyaları tek tek sattı.

EVDEKİ EŞYALARI MOBİLYACIYA SATTI

Geçen 30 Ocak Pazar günü ise bir mobilyacıyla anlaşan Hüseyin Can T., 'Evi yeniliyorum, bütün kapı, pencere ve mutfak dolaplarını da satıyorum' diyerek 3 bin liraya anlaştı.

Mobilyacılar ise her şeyden habersiz eve gelip 1 saat içerisinde bütün kapıları, pencereleri ve mutfak tezgahı ile dolabını söktü.

DURUMU GÖREN KOMŞULAR EV SAHİBİNİ ARADI

Akşam saatlerinde eve gelen komşular ise kapıları sökülmüş, içeride ise hiçbir şey olmayan evi görünce ev sahibi M.T.’yi aradı. M.T. ise gelen telefon üzerine eve gelip, manzara karşısında şok oldu. M.T., hemen kiracısını aradı ancak ulaşamadı.

Bunun üzerine M.T., durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler ise apartmanın güvenlik kamerasından dolap ve kapıları söken mobilyacıya ulaştı.

DOLAP, KAPI VE PENCERELERİ KURTARABİLDİ

Savcılık kararıyla mobilyacı, dolap ve kapıları geri getirip yerine taktı. Ancak kombi, petek, klima ve diğer eşyalar ise bulunamadı. Polis ekiplerinin Hüseyin Can T.’yi arama çalışmaları ise sürüyor.

"KAPILARI MUSLUKLARI SÖKÜP, GÖTÜRÜYOR"

Olayla ilgili konuşan site yöneticisi Ömer Şahin, ilk defa böyle bir olayı gördüklerini söyledi.

Şahin, "25 gün boyunca kiracı, evin içerisinde eşyaları teker teker evden götürüyor. Evin içerisini bomboş bırakıyor. Bu normal bir hırsızlık ama Pazar günü tekrar kiracı eve mobilyacıları gönderiyor ve bütün mutfak dolaplarını, kapıları, muslukları söküp götürüyor. Böyle bir olay sadece Adana'da olur. O da gelip bizi buldu. Bu devirde böyle bir olayı yaşadığımız için gülsek mi ağlasak mı bileEvmiyorum. Böyle bir olay ömrü hayatım boyunca bir daha başıma gelmez. Evin içerisindeki eşyaları kurtaramayız büyük ihtimal ama çok şükür dolap ve kapıları kurtardık" diye konuştu.

"BİR ODAYA ÇAMAŞIRLARINI BIRAKIP GİTMİŞ"

Sitenin görevlisi Mustafa Köşger ise eve girdiklerinde Hüseyin Can T.’nin sadece kıyafetlerini bir odada bıraktığını gördüklerini belirterek, "İçeriye girdiğimizde bu manzarayı gördük. Kapı ve pencereler, petekler sökülmüş haldeydi. İçerideki bütün eşyalar alınmıştı. Sadece bir odaya da çamaşırlarını bırakıp gitmiş. Polisler sağolsun gidip eşyaları aldık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2022, 10:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER