Instagram'dan üç yeni özellik

Instagram patronu Adam Mosseri, kişisel Twitter hesabından sosyal medya uygulamasına gelecek üç yeni özelliğin tanıtımını yaptı.

Instagram'dan üç yeni özellik

Instagram patronu Adam Mosseri, sosyal medya platformuna gelen birkaç özelliği tanıttı. Mosseri, Twitterda paylaştığı bir videoda Instagram Hikeyeler için yakın zamanda duyurulan Playback özelliğinden bahsetti. Playback, takipçilerinizle paylaşmak için en fazla 10 hikayeden oluşan yıl sonu koleksiyonu oluşturmanızı sağlıyor.

Mosseri, “Artık yılın sonu ve Yeni Yıl, geçen yılı ve gelecek yılı düşünme zamanı. Bu noktada 2021’deki en sevdiğiniz anlardan bazılarını kutlamamızı sağlayan bir şey inşa etmek istedik.” dedi.

Instagram, ‘Hikayeler’in süresini uzatıyor!

Instagram, bünyesinde barındırdığı Hikayeler bölümünün süresini uzatacağını açıkladı. Bu noktada yeni süre 60 saniye oluyor.

Instagram, Playback özelliğini kullanmak için üç hikayeniz olmalı

Playback özelliğini kullanmanız için son 12 ay içerisinde en az üç adet hikaye oluşturmanız gerekiyor. Buna ek olarak hikaye arşivinizi etkin hale getirmeniz şart. Bu noktada Instagram‘ın algoritması sizlere seçimleriniz için çeşitli öneriler sunuyor. Eğer aralarından seçebileceğiniz bir sürü hikayeniz varsa oldukça kullanışlı duruyor. Özellik yalnızca Aralık ayının sonuna kadar geçerliliğini koruyor.

Instagram patronu Mosseri, bir yoruma 60 saniyeye kadar Reels videosuyla cevap vermenizi sağlayan özellikten de bahsetti. Mosseri, içerik oluşturucuları bu özelliği takipçilerle iletişim kurmanın başka bir yolu olarak gördü. Bunun da platformda ve takipçilerde artışa neden olabileceğini belirtti.

Bir yorumu yanıtlamak istediğinizde artık Görsel Yanıtlar seçeneği karşınıza çıkıyor. Bir videolu cevap oluşturmak için seçebilirsiniz. Bu sırada yorum bir çıkartma olarak görünüyor.

Profili farklı web sitelerine gömme seçeneği geldi

Son olarak, Instagram profilinizin küçük bir versiyonunu bir web sitesine ya da bloga yerleştirmenize izin veren profil gömme özelliği geldi. Bu, Instagram fotoğraflarını ve videolarını diğer sitelere yerleştirmenize olanak tanıyan sistemin bir uzantısı gibi duruyor.

Mosseri mesajında, “Belki de Instagram içeriğinizi bir web sitesinde sergilemek ya da başka birininkiyle bağlantı kurmak istersiniz. Profil gömmeleri ilk olarak ABD’de kullanıma sunuluyor ve yakında daha fazla ülkenin eklenmesi bekleniyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 13:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER