Çilek üretim merkezi devrede

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı ve Pamukova'daki tarım alanları ziyaretinde, kenti tarımda öncü yapmak için çalıştıklarını belirtti

Çilek üretim merkezi devrede

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Yüce, mahsul ekiminden önce gerçekleştirilen toprak hazırlığı için traktör direksiyonuna geçerek, Prof. Dr. Sebahattin Zaim Bulvarı üzerinde bulunan tarım arazisinde toprak sürdü.

Tarımsal üretimde her bir karış toprağın büyük önem taşıdığını vurgulayan Yüce, "Tarımın beşiği olan Sakarya’nın kıymetli topraklarını karış karış işlemeye devam ediyoruz. İnşallah çiftçilerimizin yanında olmaya, üreticiyi desteklemeye, Sakarya’yı tarımda öncü yapmak için çalışmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş'in de eşlik ettiği etkinlikte Yüce, tarımda Sakarya’nın çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu, tarımsal üretime katkı sunmaya devam edeceklerini kaydetti.

ÇİLEK ÜRETİM MERKEZİ

Başkan Yüce, Pamukova Bakacak Mahallesi’nde SERA AŞ marifetiyle oluşturulan çilek üretim alanını da ziyaret etti.

Sakarya’yı katma değeri yüksek ürünlerle tarımda zirveye taşıyacaklarını anlatan Yüce, çilek üretimine başladıklarını ve bahar aylarıyla birlikte hasadının yapılacağını belirtti.

Pamukova Bakacak’ta çilek üretim merkezi oluşturduklarını aktaran Yüce, şunları kaydetti:

"Tarımsal alanda büyük mesafe aldık. Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nin kurum aşamasını başlattık. Salep ve safran üretim alanlarımızı oluşturduk. Solucan gübresinin yanı sıra manda üretim merkezini de hayata geçirdik. Tıbbi ve aromatik bitkilerin Melen Botanik Vadisi’nde 70 kilometrelik atıl alanda bir kısmının ekimini tamamladık, bir kısmında da hasat işlemlerini gerçekleştirdik. Biz tarımsız bir gelecek asla düşünmüyoruz. İnşallah adımlarımızı da bu doğrultuda atmaya devam edeceğiz.”

Başkan Yüce, Bakacak ve Çilekli mahalleleri arasında bulunan çilek üretim alanının aynı zamanda tarımsal araştırmalar merkezi olarak da hizmet sunacağını sözlerine ekledi.

Ziyarete, SASKİ Genel Müdür Vekili Ali Oktar, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, başkan danışmanları Sinan Çileli ve Adil Altay Güney, BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik, SERA AŞ Genel Müdürü İsmail Kaya, daire başkanlarının yanı sıra Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, SERA AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Alaaddin Malçok ve muhtarlar eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 10:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER