Dolar, rekor kırıyor! Tarihi zirveyi gördü!

Yeni güne 9,74 seviyesinden başlayan dolar öğle saatlerinde tekrar yükselişe geçerek 9,86 ile rekorunu yeniledi. Euro ise 11,40 ile en yüksek seviyesinden alıcı buluyor.

Dolar, rekor kırıyor! Tarihi zirveyi gördü!

Dolar/TL'de analistlerin dikkat çektiği seviyelerden bir olan 9,74'ün aşmasıyla yukarı yönlü hareket hız kazandı. Tarihi zirvesi 9,85 olan dolar/TL bugün yeniden rekor kırdı.

DOLAR 9,86 SEVİYESİNİ GÖRDÜ

Tarihi zirvesi 9.85 olan dolar/TL gün yeniden rekor kırarak 9,86 seviyesine yükseldi.

GÖZLER ABD ENFLASYON VERİLERİNDE

Piyasalarda gözler Fed'in para politikası açısından önemli olan ABD enflasyon verilerine çevrilmiş durumda. Petrol fiyatları ve Çin üretici fiyatlarının kaydettiği yüzde 13,5 artış, ABD'de tüketici fiyatlarındaki tırmanışın süreceği endişelerini artırdı. TSİ 16:30'da açıklanacak olan ABD tüketici fiyatlarının yıllık bazda yüzde 5.8 artış göstermesi bekleniyor.

DOLAR ENDEKSİ 94 SEVİYESİNİN ÜZERİNDE

Dolar endeksi cuma günü 94.634 ile bir yıldan uzun bir sürenin en yüksek seviyesini görmesinin ardından kademeli olarak geriledi. Endeks ABD enflasyonu öncesinde Dolar endeksi yüzde 0,2 artışla 94,1 seviyelerinde.

ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin, dünkü düşüşünün neredeyse tamamını telafi ederek tekrar yüzde 1,48'e çıkmasının küresel dolar talebini artırdığını belirten analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 94,5 seviyesinin önemli direnç, 93,8'in destek olarak takip edileceğini söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER