Vali Kaldırım’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali Kaldırım’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Çetin Oktay Kaldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında; 

"Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’inci yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Yalnızca Milli İradenin tecelli bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının değil, aynı zamanda halkın yönetime tam anlamıyla hâkim olmasının ilk günü olması vesilesiyle “Ulusal Egemenlik” açısından önemli bir yeri olan 23 Nisan 1920 tarihinde, Milli Meclisimizin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk o büyük günde millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, bugünün köklerini oluşturan ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı da unutmayarak, onlara karşı duyulan güvenin ve sevginin bir ifadesi olarak bu bayramı armağan etmiştir.

Bununla birlikte Mustafa Kemal Atatürk; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek çocuklarımızın ne kadar önemli olduğunu bu veciz sözlerle bir kez daha ifade etmiştir.

Her ne kadar son iki yıldır dünya genelinde ve ülkemizde baş gösteren Pandemi sebebiyle kapsamlı etkinliklerimizi tam olarak gerçekleştiremesek de, 23 Nisan’ın ruhu ve sevincini salgının etkisini azaltmasıyla birlikte bu yıl yine hep bir arada coşkuyla yeniden idrak edebileceğimiz için, bizler de çocuklar gibi şen ve mutluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını” kutluyorum." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER