TUSAŞ buluşlarıyla 33 ödül kazandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı 2021'de 3 altın, 11 gümüş ve 18 bronz ödül olmak üzere toplam 33 ödüle layık görüldü.

TUSAŞ buluşlarıyla 33 ödül kazandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nden (TUSAŞ) yapılan açıklamaya göre, İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF) ödülleri, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte sahiplerini buldu.

TUSAŞ, ISIF kapsamında Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) Ulusal ödülünü kazandı. Şirket; 3 altın, 11 gümüş ve 18 bronz ödül olmak üzere toplam 33 ödüle layık görüldü.

WIPO ödülünü ANKA'nın patentli yazılım destekli frenleme sistemi ile kazanan şirket, diğer taraftan yeni nesil termoplastik üretim yöntemi kapsamında "Bir Kaynak Sistemi", taarruz helikopterlerinde kullanılması hedeflenen "Bir Atış Sistemi" ve ANKA silahlı insansız hava aracında kullanılan "Bir İniş Takımı" sistemi ile toplam 3 altın ödüle değer bulundu.

"ISIF ödüllerinde önemli bir başarıya imza attık"

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, ISIF ödüllerinde önemli bir başarıya imza attıklarını söyleyerek, "Bağımsız ve özgün savunma sanayiimizin geleceğine gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla yüksek değer katmayı sürdürüyoruz. Diğer taraftan dünya havacılık ekosisteminin geleceğine yön verebilecek projeler üzerine çalışıyoruz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi.

TUSAŞ, 3 bini aşkın Ar-Ge çalışanı ile yıl sonuna kadar 100 ileri teknolojiyi esas alan ulusal ve uluslararası patent ve faydalı model geliştirmeyi, 3 milyar liranın üzerinde Ar-Ge harcaması yapmayı hedefliyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER