Sakarya Valisi Kaldırım yeni yatırım bölgesinde…

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kaynarca’da Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inşaat alanında incelemelerde bulundu

Sakarya Valisi Kaldırım yeni yatırım bölgesinde…

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kaynarca ilçesinde 15 bin kişiye istidam sağlanması planlanan 14 milyar 700 milyon liralık Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu.

Yetkililerden gelinen aşamaya dair bilgiler alan Vali Kaldırım, Sakarya’nın, ülkenin yeni üretim üssü olma yönünde kararlılıkla ilerlediğini, Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için de Kaynarca ilçesinde altyapı çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Toplam 315 hektarlık alanda kurulacak ve stratejik sektörlerin yeni üretim merkezi haline gelecek olan OSB’nin, özellikle Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi firmalarını bünyesinde bulunduracağını belirten Vali Kaldırım, Sakarya için çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Kaynarca ilçesini de gezen Vali Kaldırım, Türkiye’nin en geniş ve uzun kumsallarından birine sahip olan Karaboğaz sahilinde yürüyüş yaparak planlanan turizm yatırımları ve projeleri hakkında yetkililerle istişarelerde bulundu. Doğal güzellikleri, gölleri ve eşsiz bir Karadeniz sahiline sahip olan Kaynarca ilçesinin turizm alanında hak ettiği yeri alabilmesi için tüm aktör ve paydaşlarla birlikte önemli projeler geliştirdiklerine değinen Vali Kaldırım, Organize Sanayi Bölgesiyle de ilçenin yatırım alanında tam bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 09:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER