HDP'li vekilden Sakarya'yı hedef gösteren paylaşım

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kişisel sosyal medya hesabından Sakarya'yı hedef göstererek bir vatandaşın kalabalık bir ortamda kürtçe konuşmasından çekindiğini iddia etti.

HDP'li vekilden Sakarya'yı hedef gösteren paylaşım

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından Sakarya'da yaşandığını iddia ettiği bir olayı paylaştı.

Kendisine ulaşan bir vatandaşın Sakarya'da kalabalık bir ortamda kürtçe konuşmaktan çekindiğini iddia eden Gergeroğlu, Sakarya'yı hedef göstererek, “Kürdü bu ruh halinden kurtaracak Türkler nerede? "Bugün işim gereği Sakarya’daydım, annem aradı. Annem Kürtçeden Başka lisan bilmez. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Bu bana çok ağır geldi" diye yazdı.

Gergerlioğlu daha sonra ise olayı kendisinin yaşamadığını belirterek, “Bu olayı yaşayan ben değilim, ifade tırnak içinde,. Yaşayan, büyük üzüntü duymuş, izniyle yayımladım. İtiraz edenler keşke bu hüznü anlamaya çalışsaydı, empati yapsaydı.. anneyle konuşamamak kadar acı bir şey var mı? çözüm zor ama imkansız değil, gayret etmeliyiz” dedi.

Gergerlioğlu'na bir çok Sakaryalı tepki gösterdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER