Erenler Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında MHP Grubu Temsilcileri Gündeme Dair Konuşmalar Yaptı

Erenler Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıda MHP Grubu adına Mehmet Ocak ve Nurgül Ada söz alarak gündeme dair konuşmalar yaptı.

Erenler Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında MHP Grubu Temsilcileri Gündeme Dair Konuşmalar Yaptı

MHP GRUBU TEMSİLCİSİ NİLGÜN ADA "KADIN, TOPLUMUN EN ETKİLİ YÖNLENDİRİCİ, BİRLEŞTİRİCİ VE KORUYUCU UNSURUDUR"

"Sayın Başkan ve Değerli Meclis Üyeleri… Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü…
Dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunların çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün! Biliyoruz ki; kadın, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, siyaset, hukuk gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlamakla mümkün olabilir. Biz 8 Mart’ ı, sadece kadınların yılda bir kez hatırlanmaları ile değil, sorunların çözülene kadar tartışılması için bir fırsat ve imkan olarak görüyoruz. Unutulmaması gerekir ki; kadın “HAKLARIYLA” kadındır. Hakları hiçe sayılan kadın, toplumsal bir yozlaşmayı beraberinde getirir. Kadın, toplumu oluşturan en önemli halkadır. Kadının katılmadığı, kadının yok sayıldığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir.

Kadın, anne olarak aile ve toplum arasında bir köprü görevi görür. Kadının toplumdaki yeri ve görevleri derken, öncelikle onun bir fert olarak gerekli kişiliği kazanmasını, sonra da aile içinde ve toplumun içinde gerekli yerini alması düşünülmelidir.  Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de kadınların pek çok sorunu vardır. Bu sorunlardan özellikle kadına yönelik şiddeti, töre, gelenek, namus davası adı altında meşrulaştırmaya kalkan zihniyeti, bir kadın ve bir anne olarak reddediyor ve kınıyorum. Elde ettiği hakları koruyup, geliştireceği inancıyla, tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutlar, Saygılarımı sunarım."

MHP GRUBU TEMSİLCİSİ MEHMET OCAK "MASUM SİVİLLERE YÖNELİK ŞİDDET EYLEMLERİ YAPANLARI NEFRETLE KINIYORUZ"

"Kıymetli başkanım meclis üyelerim ve saygıdeğer misafirler gurubum adına sizleri saygı ile selamlıyorum.Türk tarihine büyük bir destan olarak yazılan Çanakkale zaferinin 106 yılında çok büyük bir özveri ve inanç ile yenilmesi imkansız görülen itilaf devletlerini bozguna uğratan Başta gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere savaşa katılan tüm şehitlerimizi gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Allah gani gani rahmet eylesin. Biz şehitler ölmez vatan bölünmez diyen bir milletiz. Bayrak ve kur’an için canımızı vermeye her daim hazır olduğumuzu her zaman her yerde göstermişizdir. Tarihimiz bunun örnekleri ile doludur.

Bizim için çok üzücü bir hadise 1991 yılında Hocalı katliamı yaşanmıştır. Bu katliamı asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Savunmasız masum 70’i yaşlı 63’ü çocuk 613 Azerbaycanlı kardeşimizi katletmişlerdir. Bunu yapan Ermenileri ve Dünyanın neresinde olursa olsun masum sivillere yönelik bu tür eylemleri yapanları nefretle kınıyoruz. Katledilen kardeşlerimizi rahmet ile anıyoruz. Kanlarının da yerde kalmadığına hep birlikte şahit olduk. Hepinizi saygıyla tekrar selamlıyorum."

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 10:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER